Nowości w serwisieZapoznaj się z naszą ofertąInneO nas - Wczoraj, dziś, jutro...Dane teleadresowe firmy
telefon

+48 0134924090

telefon

+48 0508689250

faks

+48 0616427280

e-mail biuro tłumaczeń

dtp@code-dtp.pl

Marek Pasierbek

Centrum Obsługi Dokumentacji Elektronicznej

Firma CODE wychodzi naprzeciw tym, którzy cenią swój czas i profesjonalizm. Zdajemy sobie sprawę, że utworzenie pliku w formacie PDF nie stanowi już dzisiaj problemu, a darmowe narzędzia pozwalają nie tylko tworzyć ale i modyfikować takie pliki. Pamiętać należy, iż są to zazwyczaj amatorskie narzędzia, które w żadnym wypadku nie mogą równać się z oryginalnymi produktami firmy Adobe i które nie nadają się do zastosowań profesjonalnych.
Nasze doświadczenie i wiedza pozwalają nam tworzyć estetyczne, czytelne i poprawne pliki PDF, zarówno kilku jak i kilkuset stronicowe o skomplikowanym układzie, grafice itp. Profesjonalne narzędzia pozwalają nam modyfikować już istniejące PDFy, scalać je, dzielić szyfrować dla potrzeb bezpieczeństwa.

Oto podstawowy zakres naszej działalności w obrębie formatu PDF:


- tworzenie plików PDF (w tym z plików MS Office)
- scalanie, dzielenie i modyfikowanie plików PDF
- zmiana zawartości, grafik, tekstu, układu w plikach PDF
- tworzenie instrukcji, w tym wielojęzykowych
- tłumaczenie plików PDF
- podmiana tekstów i grafik
- konwertowanie plików PDF do Word (OpenOffice)
- zabezpieczanie plików PDF hasłem
- odbezpieczanie plików PDF
- obróbka plików PDF dla biur tłumaczeń


Z uwagi na indywidualny charakter każdego zlecenia, różny zakres prac i czasochłonność, wyceny dokonujemy po otrzymaniu materiałów na skrzynkę mailową.

Osoby zainteresowany prosimy o kontakt mailowy
dtp@code-dtp.pl
lub telefoniczny
508689250

PDF (ang. Portable Document Format, przenośny format dokumentu) – format plików służący do prezentacji, przenoszenia i drukowania treści tekstowo-graficznych, stworzony i promowany przez firmę Adobe Systems. Język opisu pliku PDF jest okrojoną wersją języka programowania PostScript wzbogaconą o elementy hipertekstowe.

Dostępna jest bezpłatnie pełna specyfikacja formatu PDF. 29 stycznia 2007 firma Adobe postanowiła w całości otworzyć format PDF i przekazać jego pełną specyfikację organizacji AIIM.[1] 2 lipca 2008 Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna ogłosiła uznanie PDF 1.7 za obowiązujący standard ISO 32000-1:2008.[2]

Czytnik tego formatu (program Acrobat Reader) jest udostępniany za darmo przez firmę Adobe na wiele platform sprzętowo-programowych, natomiast oprogramowanie służące do modyfikowania tych plików jest rozpowszechniane płatnie. Istnieje jednak szereg aplikacji płatnych i darmowych, w różnym stopniu (i z różnym skutkiem) mogących wyświetlać, tworzyć i modyfikować pliki w tym formacie – najbardziej znanym pakietem jest GhostScript, na którym opierają się niektóre sterowniki do tworzenia PDF (programy działające jak wirtualna drukarka), istnieją również aplikacje on-line napisane w PHP, służące do tworzenia PDF, np FPDF.

Istnieje możliwość szyfrowania dokumentów PDF i specyfikowania ograniczeń czynności, które nie mogą być dokonywane przez użytkownika (DRM)[3]. Żeby otworzyć zaszyfrowany dokument należy znać hasło użytkownika. Pierwotnie stosowany był szyfr o 40-bitowym kluczu, co nie zapewniało jednak wystarczającego bezpieczeństwa. W nowszych wersjach używa się szyfru o kluczu 128-bitowym, co czyni go znacznie odporniejszym na próby złamania. Pozostałe zabezpieczenia polegają na tym, że bez podania "hasła głównego" oprogramowanie Adobe nie pozwoli na wykonywanie czynności zabronionych w odpowiednim polu dokumentu PDF. Mogą to być: kopiowanie tekstu i obrazków (poza system PDF, gdzie można je np. wkleić do e-maila, umieścić na stronie WWW itd.), drukowanie, modyfikacja, wypełnianie formularzy i kilka innych. Funkcja ta nie ma jednak żadnych kryptograficznych zabezpieczeń i z łatwością można te zabezpieczenia obejść otwierając dokument w innym programie lub modyfikując dokument celem zmiany listy zabronionych czynności za pomocą jednego z wielu przeznaczonych do tego narzędzi. Obchodzenie tych zabezpieczeń samo w sobie nie stanowi naruszenia praw autorskich.


źródło: Wikipedia